Середа, 14.11.2018, 09:43
ВРУС ПТНЗ
Приветствую Вас Що зириш? Реєструйся патороч. | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мої статті [8]
Нормативні документи [6]
Збір ВРУС ПТНЗ у м. Львові [2]
Документи та корисна інформація про збір ради у м. Львові
ЗМІ про учнівське самоврядування [3]
Газети та окремі статті про учнівське самоврядування професійно-технічних навчальних закладів
Моделі учнівського самоврядування [0]
Розміщення моделей учнівського самоврядування професійо-технічних навчальних закладів України
Привітання сайту. [2]
тут розміщені різноманітні привітання, які були розміщенні на сайті у різний час
Наш опрос
Ваше ставлення до незалежного тестування
Всього відповідей: 219
Главная » Статьи » ЗМІ про учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування – крок до самоствердження
Учнівське самоврядування – крок до самоствердження
Серед стратегічних напрямків удосконалення системи освіти України – розвиток моделі державно-громадського управління освітою, сприяння створенню і ефективній діяльності організацій учнівського самоврядування визнані одними з пріоритетних.

Головним питанням цієї моделі управління є розширення кола реальних учасників освітнього процесу. Вони мають приймати та впроваджувати в педагогічну практику дієві рішення, позитивно впливати на підвищення якості освіти.

Знаковою подією в історії української освіти став Перший Всеукраїнський оздоровчий навчально-тематичний збір лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів, який відбувся у вересні 2007 року в дитячому  санаторно-оздоровчому таборі «Пуща-Водиця». У роботі збору брали участь 108 учнів – лідерів учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів з 24 областей України, Автономної Республіки Крим, м. Києва та м. Севастополя. Делегатами від Запорізької області стало 4 учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Робота цього заходу була спрямована на створення інформаційного банку даних кращого досвіду роботи учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів. Його найважливішим стержнем стало створення Всеукраїнської ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів( далі ВРУС ПТНЗ), що стане початком структурної розбудови учнівських органів самоврядування. Представником Запорізької області у ВРУС ПТНЗ стала я, учениця Михайлівського вищого професійного училища №52. Вже на першому засіданні ВРУС ПТНЗ було затверджено план роботи на 2007-2008 н.  р.

29 жовтня 2007 р. у Київському міжрегіональному вищому професійному училищі зв’язку відбулося засідання ВРУС ПТНЗ, на яке було винесено для обговорення проект спільного Меморандуму між Всеукраїнською радою старшокласників, Всеукраїнською радою учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів і Всеукраїнською студентською радою.

Цього ж дня у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка після вітального слова Міністра освіти і науки України Ніколаєнка Станіслава Миколайовича, також виступів представника Всеукраїнської асоціації батьківської громадськості Сікач Надії Борисівни, в. о. голови Всеукраїнської ради старшокласників Бубнова Олексія, представника ВРУС ПТНЗ Шевціва Андрія та представника Всеукраїнської студентської ради Малих Євгенії відбулося урочисте підписання Меморандуму про наміри щодо співпраці та взаєморозуміння між Всеукраїнською радою старшокласників, Всеукраїнською радою учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів і Всеукраїнською студентською радою.

Три сторони на основі взаємних інтересів та розвитку партнерства щодо участі в освітньо-виховному процесі, у захисті прав та інтересів учнівської та студентської молоді, у соціальній політиці, в організації дозвілля та громадського життя і враховуючи те, що тільки об’єднання спільних зусиль найповніше сприятиме становленню і розвитку державно-громадського управління в освіті, розвитку місцевого самоврядування, домовились про обов’язкове виконання семи статей Меморандуму.

Є нація, що підписання цього надзвичайно важливого документа стане початком плідної сумісної роботи трьох вищезгаданих сторін.

 

Сміхун Євгенія

Член Всеукраїнської ради учнівського самоврядування професійно-технічних навчальних закладів

 

Категория: ЗМІ про учнівське самоврядування | Добавил: Женя (27.12.2007)
Просмотров: 1146 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2018